Вибухозахисний костюм EOD-10

Опис

Костюм EOD 10 сконструйований так, щоб дати кращі у своєму класі характеристики збалансованого захисту і підтримки вибухотехніків. Команда розробників взяла за орієнтир винахід костюма, який на 17% легше, а загальний захист вище. Кожен шар захисного матеріалу був ретельно підігнаний до ваги для забезпечення оптимальної роботи. Інженерна програма повністю перероблена, що в підсумку дало зміни розмірів шолома, куртки та штанів, щоб зменшити втому і дати краще прилягання. Костюм на порядок легше, краще здійснюється підгонка під індивідуальні фізичні особливості, збільшується мобільність і гнучкість. Вибухотехнік може діяти більш вільно в важкодоступних місцях з більш тривалим періодом.

EOD 10 - це абсолютно новий ергономічний дизайн з використанням більш сучасних матеріалів, який відрізняється від попередніх поколінь. Він переводить вагу від плечей до талії, щоб зменшити втому і поліпшити комфорт, збільшується усвідомлення ситуаційної обізнаності, забезпечує верхню частину тіла вентиляцією і додає нові можливості. Шолом оснащений унікальним надувним шаром і багатоточковою утримувальною системою для безпечного облягання. Це усуває необхідність в додатковій підгонці системи. Покращений ергономічний дизайн надає вільний рух для рук, ніг і тулуба, а також дає вищий кут огляду.

EOD 10 містити вбудований модуль голосової командної системи, яка дозволяє користувачеві контролювати шолом і в електронному вигляді управляти функціями костюма, при цьому використовуючи руки, щоб нести інструменти або використовувати Hook & Line. Це допомагає завершити місію більш ефективно під час ручних операцій.

Пульт дистанційного керування EOD 10 удосконалений у порівнянні з попереднім поколінням. Він контролює безліч нових функцій і використовує значки та цифри, щоб передати інформацію ясно і точно. Він управляється за допомогою голосових команд або підсвічених кнопок. Пульт дистанційного керування можна налаштувати та зберегти кілька функцій, таких як аудіо-налаштування, вентиляція та освітлення. Система може зберігати до 4-х наборів налаштувань для обслуговування декількох членів команди або бути запрограмована для різних операційних середовищ.

EOD 10 забезпечує чудовий захист як проти вибуху і надлишкового тиску, так і імпульсу, пов'язаного з вибухонебезпечними погрозами. Крім того, шолом EOD 10 пропонує значні поліпшення для захисту слуху від підвищення тиску в безпосередній близькості до вибуху.

Характеристики

Випробування проводилися на манекені, який був одягнений в костюм EOD 10 при потужності заряду, що дорівнює 10 кг в тротиловому еквіваленті в радіусі 3 м від епіцентру вибуху.

Костюм і шолом були широко випробувані в діапазоні 17, 44 і 207 осколкових фрагментів, при вибуху змодельованих снарядів, відповідно до незалежних NIJ-стандартів, затверджених для випробування об'єктів. Цей діапазон фрагментів, їх розміри та форми краще показують випадкові фрагменти, що проєктуються СВУ. Результати балістичних характеристик матеріалів і методи обробки дали найвищі рівні захисту V50 шолома і костюма при зниженні ваги броні.

Повністю перероблена система захисту шолома для областей голови та спини забезпечує кращий захист від удару при випробуванні відповідно до останніх стандартів. Це включає тестування в екстремальних теплових і холодних умовах.

Характерні особливості в порівнянні з EOD 9

 • Більш ергономічний дизайн костюма, щоб зменшити вагу і підвищити мобільність і гнучкість;
 • Повністю новий шолом, щоб збільшити захист і поліпшити посадку;
 • Інтегрована система голосових команд, щоб тримати руки користувача вільними;
 • Шолом і пульт дистанційного керування працюють як єдина система для підвищення ситуаційної інформованості, яка допомагає користувачеві взаємодіяти з навколишнім середовищем і бути інформованим;
 • Покращена вентиляція для зниження теплового стресу;
 • Покращена система захисту стопи для облягання і природного руху;
 • Освітлення
Додаткові опції
 1. EOD 10 зменшує теплове навантаження за допомогою двох нових вентиляційних систем: одна в куртці, а інша в шоломі. Швидкістю потоку в цих двох системах можна керувати окремо або одночасно. Навколишнє повітря також може бути охолоджене шляхом додавання додаткових аксесуарів для охолодження.
 2. Зростаюча загроза радіокерованих саморобних вибухових пристроїв означає, що костюм повинен бути сумісний з електронним датчиком (ECM). У EOD 10 використані захисні фільтри для придушення небажаних сигналів від випромінювання, і запобігає небажаним вхідним сигналам від своєї електроніки. Щоб забезпечити це, система електронного придушення костюма відповідає електронним і електротехнічним стандартам MIL-STD-461E з використанням різних частотних діапазонів.
 3. EOD 10 може бути оснащений додатковим дихальним апаратом, козирком, який сумісний з багатьма респіраторами, які зазвичай застосовуються. Додатковий захисний хімічний модуль також доступний.
 4. Інженерна група Med-Eng розробила нову систему захисту для ніг, яка забезпечує 360° захисту і дозволяє значно поліпшити рух і природну ходьбу. Система забезпечує його підгонку і робить його практично непомітним при носінні.