Вибухозахисний костюм EOD-9

Опис

Згідно зі статистикою, близько 87% всіх терактів у світі відбуваються за допомогою саморобних вибухових пристроїв. Тому на першій лінії оборони все частіше виявляються не війська або поліція, а сапери. За останні роки з'явилися нові технології виготовлення вибухових пристроїв, та й самі вибухові речовини зазнали якісних змін. У відповідь на цю загрозу компанією Med-Eng (Канада), був розроблений інноваційний захисний костюм EOD 9, що відповідає всім сучасним вимогам. Костюм EOD 9 забезпечує захист від вибуху, надлишкового тиску, осколків, впливу тепла і відкритого полум'я. Костюм EOD 9 був розроблений для надійного захисту від загрози вибуху: надлишкового тиску, вибуху снаряда, удару і полум'я. Сьогодні EOD 9 є найкращим ергономічним костюмом повного покриття, досягає безпрецедентного оптимального балансу між захистом і зручністю, завдяки ретельному розміщенню захисних матеріалів по всій площі тіла. Висувна пахова пластина легко відтягується, що забезпечує легкість рухів при присіданнях, нахилах і підйомі. Костюм EOD 9 був розроблений для забезпечення максимального захисту, водночас забезпечуючи гнучкість і зручність при виконанні робіт. Основну частину будь-якої захисної системи EOD / IEDD становить вибухозахисна броня. Щоб зробити систему захисту максимально зручною і комфортною, вибухозахисна броня костюма EOD9 розташована у вигляді пластів. Це означає, що рівень захисту поділяється на пріоритетні зони. Зоною високого пріоритету є ті частини тіла, пошкодження яких може мати смертельні наслідки (мозок, спинний мозок, м'які органи та черевна порожнина). Другою за важливістю зоною є частини тіла, пошкодження яких може мати важкі наслідки (голова, тулуб, живіт, тазовий відділ, стегна до колін). Третьою зоною пріоритету є частини тіла, пошкодження яких не несе смертельної загрози (нижня частина ніг, руки).

Вибухозахисна система була розроблена з урахуванням оптимальних витрат коштів (включаючи кошти на медобслуговування, реабілітацію та інвалідність) на пошкодження кожної частини тіла. Тому захист вище колін і кісток нижньої частини ніг значно посилений. Захист передньої частини значно сильніше, ніж захист задньої частини, через те, що згідно з позицією RSP, фахівці зі знешкодження бомб завжди повинні стояти обличчям до вибухового пристрою. Однак, костюм EOD 9 забезпечує повний захист на 360°.

Стандартна комплектація включає:

 1. Куртку з універсальним поясом;
 2. Вбудований паховий захист;
 3. Штани з захистом спини;
 4. Захисні бахіли;
 5. Заземлювальну смугу

Стандартна комплектація шолома EOD 9A:

 1. Вибухозахисний шолом;
 2. Підкладка;
 3. 4-х позиційна утримувальна система;
 4. Вибухозахисне забрало;
 5. Радіотехнічна підготовка.

Характеристики

Костюм EOD 9 виробляється в чотирьох розмірах:

 • Маленький
 • Середній
 • Стандартний
 • Великий

Кожен розмір регулюється в зазначених межах.

Малий Середній Стандартний Великий
Висота Висота Висота Висота
157 -173 см (5’2”– 5’8”) 165 -175 см (5’5”- 5’9”) 173 -188 см (5’8”- 6’2”) 189 -198 см (6’3”- 6’6”)
Вага Вага Вага Вага
50 - 68 кг (110 - 150 lbs) 60 -73 кг (130 -160 lbs) 68 - 100 кг (150-220 lbs) 100 -120 кг (220-265 lbs)

 


Вага компонентів стандартного розміру EOD 9

Компонент Вага (кг) Вага (lbs)
Куртка з грудною та паховою пластинами 15.77 34.77
Штани та захист спини 7.37 16.25
Захисні бахіли для взуття (знімні) 0.95 2.09
Замки та кліпси 1.45 3.20
Загальна вага 25.54 56.31

Костюм EOD® 9 пройшов широкомасштабні випробування для визначення його ефективності перед  реальною загрозою.

Для проведення цього випробування використані антропоморфічні засоби тестування, тобто, автомеханічні манекени (змішана II модель висота 1.75 м, 5'9 ", маса: 77 кг, 170 фунтів) були повністю одягнені в захисні комплекти EOD9, після чого їх піддали дії сильних вибухових речовин. Перед кожним тестом манекени поміщали в спеціально призначені машини та тримали в позиції за допомогою закріпленої сталевої трубки малого діаметра, розміщеної під пахвою кожного манекена. Це дозволяло манекенам вільно падати назад, коли їх вдаряла вибухова хвиля, не перешкоджаючи їх природної реакції.

Манекени, які використовувалися під час цих випробувань, були обладнані датчиком тиску для вимірювання надлишкового тиску вибуху, який був спрямований на костюм EOD9 в грудній частині.

Випробування проводилися у двох різних ситуаціях. Під час першого випробування манекени стояли на колінах перед сферичною вибухівкою С4 вагою 0.567 кг на рівні грудей (0.70 м) на відстані 0.60 м від точки вибуху (див. Фото нижче). Для другого випробування використовували вибухівку в формі квадратного циліндра (тобто, діаметр вибухівки дорівнював її довжині, таким чином вона нагадувала сферу), розміщену на відстані 1 м від землі, а манекен розміщували обличчям до вибухівки навстоячки на відстані 3 м від точки вибуху (див. фото нижче). Вибухівку ставили на картонну підставку на сталевій пластині.

Рекомендовані аксесуари

1. Для життєзабезпечення сапера, в разі тривалого використання, костюм може бути доповнений системою забезпечення питною водою з крапельним мундштуком. Цей пристрій можна носити як рюкзак, або в ізольованих задньому або внутрішньому кишенях. Якщо передбачається використання костюма в умовах хімічного або біологічного забруднення (у вигляді газів, аерозолів і рідких середовищ), то рекомендується використовувати додаткове обладнання, яке може містити: дихальні апарати, стійку до хімічного впливу спідню білизну.


2. Костюм EOD 9 містити систему зв'язку HW-300 з системою автоматичного посилення і модуль дистанційного керування з автономною системою живлення. Він керує системою кондиціонування, підсвічуванням, голосовим зв'язком, а також телескопічним маніпулятором TM600.

3. Шолом EOD 9, оснащений забралом Visor і апаратом для дихання ВА (система екологічної свідомості EAS) забезпечує збалансований балістичний захист, а також оберігає сапера від надлишкового тиску, осколків, впливу тепла і полум'я. За допомогою додаткових модулів шолом EOD9A може виконувати не тільки захисні функції, а також здійснювати вентиляцію і фільтрацію повітря, захищати від надлишкового звукового тиску, виконувати освітлювальні функції.